Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Drugi dzień Wielkiej Majówki Tatrzańskiej

Opis

Niestety pogoda popsuła trochę zabawę, miało być słonecznie zaczęło padać. I przez cały dzień było pochmurnie i zimniej niż wczoraj.
Dzisiaj w programie m. in. Korowód Krupówkami, Kowalstwo prezentacje tworców ludowych i występy zespołów: „Sarisan” z Presova, „POLEMIC”, „Zbójnicek”, „VAGONAR”, „GRIMMY”, „Drużyna”, „Białcanie” oraz „Wolna Grupa Bukowina”.

Galeria zdjęć z występów zespołów wymienionych wyżej

Dzisiaj również Międzynarodowy Plener Kowalstwa Artystycznego. Kowale z różnych części świata zawitali na plac pod Gubałówką i nie dali się przepłoszyć brzydkiej pogodzie. Goście krzepcy, zbydowani wymachiwali przez cały dzień młotami. Potrafili przy pomocy – wydawałoby się – topornych narzędzi tchnąć duszę w ciężki, zimny metal. Wśród nich widziałem również kobiety, chociaż tylko prezentujące wykonane wyroby na swoich stoiskach. Zauważyłem, że można było zakupić wyroby, ale ceny które widziałem chyba odstraszały potencjalnych kupców.

Na kilka godzin plac pod Gubałówką przypominał giełdy samochodowe te z Krakowa lub Gliwic. Było co oglądać chociaż kupić ani sprzedać się nie dało za wiele. O 16.00 wjechały cudeńka kolekcjonerów, fanów starej motoryzacji. Wiekowa Syrenka 105 prezentowała się znakomicie – blacharka perfekcyjna – zero rdzy. Wspierane pokazy samochodów przez piękne, dzielne kobiety, które były gotowe poświęcić się i w ten nie za bardzo ciepły dzień prezentować się w strojach z epoki, ale nie na ten klimat.

I na sam koniec dnia drugiego występ „Wolnej Grupy Bukowina” i wtedy niektórym się łezka zakręciła w oku

Przyglądając się przez te dwa dni nam i Słowakom, którzy mają swoje stoiska plus na stronę naszych sąsiadów pod jednym względem – reklama turystyczna. Świetnie przygotowana obsługa stoisk informuje o pięknych miejscach na Słowacji, atrakcjach kulturalnych i nowość w tym roku pokazów sokolnictwa właśnie pod turystę. Tutaj niestety my w tym roku nie dopisaliśmy.

I na koniec kilka zdjęć naszych znajomych

ID Artykułu: brak

 

1,842 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia