Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

52 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2021

Dominika & Salvatore dziękujemy

Opis

Salvatore i Dominika

Myślę, że tytuł tej krótkiej relacji z dzisiejszej gościny płynie z ust wszystkich zaproszonych gości.
Powodem byli Dominika i Salvatore właściciele restauracji prawdziwie włoskiej „Italiano in Zakopane” w Bukowinie Tatrzańskiej.
Kiedy otrzymałem zaproszenie szeroko otworzyłem oczy, bo nie znałem właścicieli osobiście. Pomyślałem jednak, że pewnie przez Muzeum Tatrzańskie a konkretnie przez panią Annę Wende-Surmiak – i nie myliłem się – Dominika i Salvatore trafili do serwisu Zakopiec z zaproszeniem.
Rzadkością jest, że ktoś trudzi się napisać zaproszenie i wysłać je tradycyjną pocztą.
Postanowiłem to docenić i być obecnym na oficjalnym otwarciu restauracji „Italiano in Zakopane”.

Zgodnie z oczekiwaniem właścicieli dzień wcześniej potwierdziłem przyjazd i pomimo korków drogowych pojechałem.
Droga dojazdowa oznaczona była już wiele wcześniej kolorowymi wstążeczkami, aby każdy mógł trafić.
Restauracja mieści się w domu regionalnym na trasie Bukowina-Brzegi przy ul.Karpęciny 3 (jadąc w stronę Morskiego Oka skręcamy w drogę na brzegi i pierwszy dom jak kończy się las to właśnie to miejsce)

Na otwarcie przybyło kilka znanych osób w tym również burmistrz Janusz Majcher.
Całość została otwarta przez poświęcenie domu, rodziny i pomysłu takiego biznesu w tym miejscu przez księdza, młodego bardzo pogodnego człowieka. Zaznaczył, że z pewnością odwiedzi to miejsce nie raz będąc w górach.
Kilka osób z grona kultury i sztuki między innymi wspomniana pani Anna Wende-Surmiak, przedstawiciel „Żywego Muzeum” oraz znajomi i przyjaciele rodziny jak pan Wojciech ze Szczecina z którym pani Dominika zna się od „pieluchy”.
Pani Dominika przyjęla nas pomimo „awarii” nogi, ale gips został odpowiednio wykorzystany przez przybyłych, którzy chętnie złożyli swoje podpisy.
Gościom udostępniono księge pamiątkową do której się również wpisałem oraz każdy na koniec otrzymał słoiczek specjałów i filigranową wiązankę.

Co najważniejsze – znakomity poczęstunek i rodzinna atmosfera. Była oryginalna lazania, znakomite sałatki, oryginalny włoski arbuz i prawdziwe wino – białe i czerwone.
Na koniec podano „Tiramisu” oraz likier. Kto doczekał nie żałuje. Przypuszczam, że nawet kierowcy spróbowali :).
Ponadto urzekła mnie kuchnia, która przypomina kuchnię z mojego dzieciństwa kiedy to na tradycyjnym piecu – w którym paliło się węglem i drewnem
– piekliśmy grzyby przyniesione z lasu.
Pozwolono nam obejrzeć cały dom co mogło niektórych zaskoczyć, bo mnie zaskoczyło.
Jak pani Dominika powiedziała dom był wcześniej własnością jej ciotki, która uwielbiała przyjeżdżać do Zakopanego na narty. Przekazała go właśnie pani Dominice a oni wraz z mężem – oryginalnym Włochem – spędzają wraz z córką każdą wolną chwilę właśnie tutaj. I ktoś kto tutaj zajrzy będzie wiedział dlaczego. Spokój, za ścianą las, przyjacielscy sąsiedzi to czasami wszystko o czym marzymy.

Dominiko i Salvatore wielkie podziękowania ode mnie i serwisu „Zakopiec”. Gratulujemy dobrego pomysłu i życzymy dużo fajnych klientów, którzy z pewnością do Was powrócą.

Kontakt: Jak możesz powołaj się na Zakopiec.INFO lub Zakopiec
Dominika i Salvatore
Lucchino
ul.Karpęciny 3
34-530 Bukowina Tatrzańska
kom. +48 782 22 91 19 Dominika (Polski i Włoski)
kom. +48 604 756 392 Salvatore (Włoski i Angielski)
tel. +48 18 53 312 85
mail: info@italianoinzakopane.pl

ID Artykułu: 4304e837d0fcb373

Brak Tagów

5,073 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia