Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Dni Ochrony Przeciwpożarowej – otwarte strażnice

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: mł. kpt. Andrzej Król-Łęgowski
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

Tradycyjnie miesiąc maj jest okresem, w którym obchodzone są dni ochrony przeciwpożarowej. 4-go maja, w dzień św. Floriana, strażacy obchodzą swoje święto. W ramach obchodów KP PSP w Zakopanem organizuje akcję „Dni Ochrony Przeciwpożarowej – otwarte strażnice”

W najbliższą niedzielę, tj. 5-go maja zapraszamy gorąco wszystkich chętnych do wzięcia udziału w „Dniu otwartym w KP PSP w Zakopanem”
W godzinach od 10:00 do 14:00 będzie można zwiedzić zakopiańską remizę, zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, poznać szczegóły związane z codzienną służbą strażaka. W trakcie zwiedzania strażacy będą udzielać praktycznych porad na temat unikania zagrożeń, zachowania się w obliczu zagrożenia, powstania pożaru czy innego niebezpiecznego zdarzenia. Opowiedzą również o akcjach w jakich biorą udział.
„Myślę, że wizyta u nas to dobry pomysł na urozmaicenie niedzielnego popołudnia. Serdecznie zapraszamy wszystkich, zarówno najmłodszych jak
i dorosłych.”

Zwiedzanie zakopiańskiej strażnicy będzie możliwe również w pozostałych dniach miesiąca maja oraz w okresie wakacyjnym, po uprzednim uzgodnieniu z Dowódcą JRG Zakopane st. kpt. Adamem Romanowskim lub Rzecznikiem Prasowym mł. kpt. Andrzejem Król-Łęgowskim. „Serdecznie zapraszamy całe rodziny, wycieczki szkolne, grupy kolonijne”

ID Artykułu: 252518226f59e0c8

Brak Tagów

  

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem