Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Taneczna Impreza MANU FEST

Czwarty dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Organizator: TARPiK
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Andrzej Samadrak
  • Opublikował: Robert Urbański
Czwarty dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych

Opis

Czwarty dzień VII Europejskich Targów Produktów Regionalnych

Europejskie Targi Produktów Regionalnych to wielka uczta dla miłośników dobrego jedzenia. Każdego dnia w wiosce targowej na Dolnej Równi Krupowej odbywały się pokazy kulinarne i degustacje, na których spróbować można było regionalnych potraw przygotowanych przez najlepsze podhalańskie restauracje.

Podczas prezentacji zakopiańskiej Villi Toscana skosztować można było między innymi włoskiego makaronu, Restauracja Litworowy Staw z Białki Tatrzańskiej serwowała tatara z pstrąga i jagnięcinę z grilla, zakopiańska Karczma Biały Potok promowała pierożki z jagnięciną i bigos, natomiast Karczma Szymkówka z Bukowiny Tatrzańskiej proponowała żurek oraz gołąbki z kaszą i jagnięciną. Na koniec degustację przygotowali małopolscy mistrzowie kuchni, którzy zaserwowali jagnięcinę i kwaśnice.

Punktem kulminacyjnym czwartego dnia Targów było ogłoszenie wyników konkursu na najlepszy produkt tegorocznej imprezy.

W kategorii „Produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego” zwyciężyła Bacówka u Bucka za „Stary Syr”. Na drugiej pozycji uplasowała się firma Serfarm za ser „Kaszubski Chłop”, natomiast trzecie miejsce przypadło panu Adamowi Kurosowi za bunc podwędzany.

W kategorii „Produkty regionalne pochodzenia roślinnego” zwyciężyła Tłocznia owoców Pawłowski za pokrzywę zatapianą w soku jabłkowym, drugie miejsce zdobyła firma Sosta za olej z pestek dyni, natomiast trzecie miejsce przypadło firmie Małgosia za chałwę turecką z bakaliami.

W kategorii „Napoje regionalne” zwyciężyła Agencja Handlowa Rafa za wino Szent Tomasz Tokaj Furmint, na drugiej pozycji znalazła się Stacja Winiarska za wino z czarnej porzeczki, trzecie miejsce zajęła firma Commercio za herbatę zieloną liściasta.

W kategorii „Inne produkty regionalne, w szczególności łączące produkty zwierzęce i roślinne” zwyciężyła firma Tradycyjna Chata za krówkę miodową, na drugim miejscu znalazły się Smaki Gościńca za pierogi gryczane, trzecie miejsce przypadło firmie ZPC Flisan za wafle serowo-paprykowe.

Jury pod przewodnictwem Rafała Dorociuka przyznało dwa wyróżnienia: firmie Gawor za kiełbasę piaszczańską oraz firmie Izi za nalewkę ciechocińską z kwiatów czarnego bzu.

Fotogaleria

ID Artykułu: 85057b156af3d755

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

  • uslugi dla firm sochaczew
  • usługi sochaczew w sochaczewie ogłoszenia firmy usługowe prezentujemy bazę z kategorii dzięki