Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Co nowego na The North Face Polish Freeskiing Open 2013?

  • Ulica: Harenda
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Kod pocztowy: 34-500
  • Miejscowość: Zakopane
  • Opublikował: zakopiec

Opis

Co nowego na The North Face Polish Freeskiing Open 2013?

Najważniejsza polska impreza freeskiingowa ma już 10 lat. W związku z okrągłym jubileuszem organizatorzy przygotowali kilka nowości.

The North Face Polish Freeskiing Open to zawody, które już od 10 lat gromadzą w jednym miejscu freeskierów i freeskierki z całej Europy. Wystartować można w konkurencjach big air i rails. Na wszystkich chętnych czeka także tradycyjnie Night Session, w czasie którego w luźnej atmosferze jamu, przy specjalnym oświetleniu i muzyce zawodnicy prezentują swoje najlepsze triki na przeszkodach w railparku.

Nagrody tradycyjnie przyznawane są w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w klasyfikacji Mistrzostw Polski PZN we Freeskiingu.
Nowością w czasie nadchodzącej edycji będzie wprowadzenie kategorii masters (30 +). Jak tłumaczy Andrzej Lesiewski, organizator imprezy – „Mamy nadzieję, że 10. urodziny PFO będziemy świętować razem z tymi, którzy w 2004 roku pojawili się na pierwszych zawodach. Nie liczymy na najtrudniejsze ewolucje w ich wykonaniu, ale z pewnością będą w stanie pokazać młodzieży kilka stylowych skoków.”

Tym razem w czasie The North Face Polish Freeskiing Open swoich pierwszych freestyle’owych trików będą mogli spróbować także najmłodsi. W tym celu przy małym wyciągu na stoku Harenda powstanie mini snowpark, gdzie rad udzielać będą doświadczeni instruktorzy.

Dzięki wsparciu miasta Zakopane, oficjalnego gospodarza imprezy, emocje nie skończą się na stoku. Przez trzy dni w zakopiańskim kinie Sokół będzie można za darmo obejrzeć najnowsze filmowe produkcje o tematyce narciarskiej. Na uczestników czeka także oficjalne chill out party w piątkowy wieczór i sobotnie afterparty, gdzie o atrakcje zadba wspierający imprezę od 10 lat Red Bull.

Armatki śnieżne na stoku Harenda w Zakopanem już teraz pracują pełną parą by wszystko było gotowe pod koniec stycznia (25 – 26) na przyjęcie najlepszych zawodników z całej Europy. Wszelkie informacje na temat programu imprezy, rejestrację zawodników i materiały foto i video z minionych lat znaleźć można na stronie www.pfopen.pl

The North Face Polish Freeskiing Open po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku w Zieleńcu. Jest najstarszą cykliczną imprezą tego typu w Europie. Posiadając status Międzynarodowych Mistrzostw Polski przyciąga czołówkę zawodników z Polski i zagranicy. Stale rosnący poziom wykonywanych tricków oraz największe skocznie jakie powstają w ciągu sezonu w naszym kraju sprawiają, że zawody PFO to z pewnością jedna z najbardziej widowiskowych imprez zimowych w Polsce.

Sponsorzy: The North Face, Armada Skis, Red Bull

Oficjalny partner: Miasto Zakopane

Partnerzy: PZN, Harenda, AFP, Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu

Więcej informacji o The North Face Polish Freeskiing Open znajdą Państwo na: www.pfopen.pl

ID Artykułu: 40450cf189d461c9

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem