Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

52 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2021

Bukovina Moto Tour

  • Ulica: Sportowa
  • Gmina/powiat/miejsc.: Bukowina Tatrzańska
  • Miejscowość: Bukowina Tatrzańska
  • Opublikował: zakopiec

Opis

Startuje Bukovina Moto Tour
Nietypowa pielgrzymka motorowa
Już we wtorek (1 maja) o godz. 8.00 spod Term BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej ruszy nietypowa pielgrzymka do europejskich miejsc świętych. Podhalańscy pielgrzymi: Adrian Gładecki i Stanisław Para przemierzą ponad 10 tysięcy kilometrów na… motorach.
Przygotowania do nietypowej pielgrzymki rozpoczęły się kilka miesięcy temu. Uczestnicy wyprawy – podhalańscy pielgrzymi: Adrian Gładecki i Stanisław Para są prawdziwymi pasjonatami motocykli. – Moja przygoda z motocyklami zaczęła się ponad 30 lat temu – mówi Stanisław Para – dlatego też wybór takiego środka transportu podczas naszej pielgrzymki był sprawą oczywistą. Z kolei Adrian Gładecki zaraził się pasją 2 lata temu. Podróż do europejskich miejsc świętych nie będzie pierwszą wspólną wyprawą pielgrzymów. W ubiegłym roku motocyklową pielgrzymką do Rzymu uczcili beatyfikację papieża Jana Pawła II.
Bukovina Moto Tour rozpocznie się już we wtorek (1 maja). Pielgrzymi wyruszą o godz. 8.00 spod bukowiańskich Term. W uroczystym starcie wyprawy wezmą udział przedstawiciele Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego oraz wielbiciele motocykli.
Motocykliści będą pokonywać ponad 300 kilometrów dziennie. Trasa pielgrzymki biegnie między innymi przez Dolomity, Pireneje, Sierra Nevada, Góry Kantabryjskie oraz Alpy. Adrian Gładecki i Stanisław Para udadzą się do Villach w Austrii, a następnie do Cortina d’Ampezzo. Zobaczą też Cannes, Andorę, Barcelonę i Alicante. Pojadą przez Gibraltar, odwiedzą Fatimę, Santiago de Compostela, Lourdes, Grenoble i Chamonix. W planie ich podróży znajdują się ponadto takie miejscowości, jak Aosta we Włoszech, Lugano, St. Moritz, Bolzano i Insbruck. Podróż zakończy się w Bukowinie Tatrzańskiej.
Relacje z przygotowań i podróży można śledzić na bieżąco na portalu Facebook, na profilu Bukovina Moto Tour. Podróżnicy zapowiadają, że będą zamieszczać informacje z trasy każdego dnia. Raz w tygodniu pojawiać się będzie także relacja wraz ze zdjęciami w „Tygodniku Podhalańskim”. Głównym patronem wyprawy jest kompleks BUKOVINA Terma Hotel Spa.
Więcej informacji o Bukovina Moto Tour na www.bukovinamototour.pl oraz na portalu Facebook: http://www.facebook.com/bukovinamototour

***
Więcej informacji udziela:
Krzysztof Kramarz
Dyrektor Marketingu i PR
BUKOVINA Terma Hotel Spa

ID Artykułu: 4884f9bf794b2584

Brak Tagów

3,482 liczba wyświetleń, 2 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

1 Odpowiedź na “Bukovina Moto Tour”

  1. Powodzenia Adrian.

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia