Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

Blada frekwencja Rosjan pod Giewontem

Opis

Sześć lat temu Dziennik Polski głosił, iż zimowa stolica Polski okupowana jest przez gości z Rosji, Ukrainy, Białorusi czyli zamożnych turystów ze wschodu. Ci mniej zamożni także przybywali z Nowym Rokiem pod Giewont, tyle tylko, że kwaterowali w tańszych pensjonatach i hotelach tudzież kwaterach prywatnych. Tak czy owak, wschodnie akcenty widać i słychać był mocno i wyraźnie na Krupówkach i wysoko w górach.

Wschodni Słowianie świętują u nas Boże Narodzenie we własnym obrządku czyli grekokatolickim, prawosławnym lub jeszcze innym obrządku rodem ze wschodu. Ulubionym obiektem owych religijnych obrzędów jest dla wschodnich gości Stary Kościółek rzymskokatolicki w Zakopanem.

Kierownik pewnego biura podroży w Zakopanem określił tendencję turystyki przyjazdowej zza wschodniej granicy jako rozwojową i z optymizmem patrzył w przyszłość. Hotel Kasprowy w 2006 roku przeżywał prawdziwe oblężenie, wieksze niż do owego roku. Rosjanie w markowych ciuchach z extra sprzęciochą i jeszcze bardziej extra samochodami paradowali po ulicach Zakopanego.

Jednak słowa pewnej piosenki „ale to już było i nie wróci wiecej” mogą sie w tej materii sprawdzić pod Giewontem. W tym roku Tatry także goszczą gości ze wschodu i w tym samym kontekście, tyle tylko, że frekwencja owych gości pobladła. Owszem ci najbardziej zamożni Rosjanie na ten przykład, dopisali. Lecz kwaterują w najdroższych hotelach i pensjonatach, biedniejsi Słowianie, na których głównie liczy Zakopane jakby zmienili upodobania a propos świąt w zakopiańskich kościółkach. Jeżeli nie przybędą pod Tatry w przyzwoitej liczbie, dla średniej klasy biznessmenów zakopiańskich będzie to całkiem dokuczliwa strata bowiem luka miedzy Sylwestrem a feriami od paru lat wypełniali finansowo zwłaszcza Rosjanie tudzież Ukraincy.

Na stronie internetowej naszemiasto.pl można doczytać sie informacji, iż według szacunku branży turystycznej przyjedzie do Zakopanego o 20 procent mniej „wschodniaków” niż przed rokiem. Przynajmniej Grand hotel Nosalowy Dwór i Tymoteusz Mróz nie odczują pobladłej frekwencji gości ze wschodu. ” Właściwie na początek stycznia mamy już komplet rezerwacji, dokonali ich głównie, prawie w 100 procentach, Ukraińcy i Rosjanie” – cieszy się pan Tymoteusz. No cóż, fortuna kołem się toczy..

Agata/Zakopiec.INFO

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

  

2 komentarze na “Blada frekwencja Rosjan pod Giewontem”

  1. Nie lubię jak przyjeżdżają

  2. Trezba jednak powiedzieć, że kasy po sklepach zostawiają sporo.

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem