Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Akcja Tyflobus w Zakopanem

Opis

Zaproszenie.
Mając na uwadze wzrost świadomości i wiedzy na temat problemów i potrzeb osób niepełnosprawnych, a głównie niewidomych i niedowidzących, Fundacja Szansa dla Niewidomych serdecznie zaprasza do uczestnictwa w akcji Tyflobus.
Kampania rozpoczęła się 04.08.2010r. i potrwa około 7 tygodni, podczas których Tyflobus zatrzyma się w wielu miastach w Polsce. Podczas akcji każdy będzie miał możliwość zapoznania się z problemami i potrzebami osób niepełnosprawnych.
Zostaną zaprezentowane stanowiska pracy dla osób niewidomych, niedowidzących i seniorów, które będą wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu mogą oni samodzielnie czytać, korzystać z Internetu czy pracować.
Będzie można wziąć udział w konkursach oraz obejrzeć tyflospektakl.
Głównym celem kampanii jest przybliżenie społeczeństwu trudności, na które napotykają osoby niepełnosprawne oraz zaprezentowanie nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym osoby posiadające dysfunkcję wzroku mogą być samodzielne.
Akcja w Zakopanem odbędzie się dnia 31.08.2010 w godzinach 12:00 – 15:00 na terenie placu przed wejściem do dolnej stacji KL-T Gubałówka.
Partnerem Akcji w Zakopanem są Polskie Koleje Linowe S.A., które nieodpłatnie udzieliły pozwolenia na pobyt Tyflobusu na ich terenie.
Szczegółowe informacje na temat całej trasy dostępne są na stronie internetowej www.szansa.waw.pl.

Anna Badowska
Fundacja Szansa dla Niewidomych
Tyflopunkt w Krakowie
Al. 29 listopada 130 p. 515
31-406 Kraków
tel. 12 415 00 70

Zostałem zaproszony co dziękuje i postaram się skorzytać i zrelacjonować wydarzenie.
Robert Urbański

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem