Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

70. Tour de Pologne – wyścig amatorów

  • Gmina/powiat/miejsc.: Bukowina Tatrzańska
  • Miejscowość: Bukowina Tatrzańska
  • Nadesłane: Mariusz Kulikowski
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

Blisko 1300 osób wystartowało w Tour de Pologne Amatorów

W Bukowinie Tatrzańskiej wystartowało prawie 1300 kolarzy amatorów. Najszybszy był Andrzej Kaiser. Kibice i zawodnicy po raz kolejny wspierali Fundację Ewy Błaszczyk AKOGO?

Na starcie w Bukowinie Tatrzańskiej pojawiło się blisko 1300 kolarzy amatorów. Tegoroczna edycja zawodów Tour de Pologne Amatorów po raz kolejny zgromadziła rekordową liczbę pasjonatów dwóch kółek i wszystkich, którzy kochają rower. Pierwszy na mecie był Andrzej Kaiser(Corratec Team), który pokonał 38 km trudnej górskiej trasy w niespełna 57 minut.

To był mój debiut w Tour de Pologne Amatorów i od razu sięgnąłem po zwycięstwo. Współpracowałem dziś z Michałem Kowalczykiem. Na podjeździe pod Ząb postanowiliśmy zaatakować. Narzuciliśmy tempo, którego nie wytrzymali pozostali zawodnicy. Odskoczyliśmy rywalom i w dwójkę, jako pierwsi dotarliśmy do mety – mówi Andrzej Kaiser. Musze przyznać, że chylę czoła przed zawodowcami startującymi w Tour de Pologne. Podjazd pod Gliczarów to niebywale wymagający odcinek trasy. My pokonaliśmy go zaledwie raz – zawodnicy TdP mierzą się z nim pięciokrotnie. To robi wrażenie! – dodaje najszybszy kolarz Tour de Pologne Amatorów.

Oficjalne wyniki znajdą Państwo na stronie Tour de Pologne Amatorów:
http://www.tourdepologneamatorow.pl/index.php?wyniki=wyscig-2013

W dobrym towarzystwie
Ze startu honorowego w BUKOVINA Terma Hotel Spa do startu ostrego w Poroninie peleton poprowadzili znakomici kolarze m.in.: Czesław Lang, Ryszard Szurkowski, Jan Brzeźny czy Henryk Charucki. Towarzyszyli im również przedstawiciele sponsorów, w tym Edward Kuchta – Członek Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego. Wśród zawodników znaleźli się natomiast znani z zamiłowania do trudnych wyzwań aktorzy i sportowcy: Waldemar Błaszczyk i Iwona Guzowska

To już mój trzeci start w Tour de Pologne Amatorów. Za każdym razem towarzyszą mi duże emocje. To jest ciężki wyścig, ale ja musze przyznać, że wystarczyłoby mi sił na jeszcze dłuższy dystans. Jestem bardzo szczęśliwa bo tegoroczną edycję zakończyłam na podium. Byłam trzecia w swojej kategorii wiekowej – mówi Iwona Guzowska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie.

Kibice i zawodnicy dla Fundacji AKOGO?
Dla wszystkich, którzy towarzyszyli kolarzom Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej, przy mecie przygotowane były rowerowe atrakcje. Na specjalnych rowerach stacjonarnych kibice pokonywali kolejne kilometry tras, oglądając symulacje największych kolarskich wyścigów europejskich. Każdy „wykręcony” kilometr zwiększał kwotę przeznaczoną na rzecz fundacji Ewy Błaszczyk AKOGO? Ostatecznie po dekoracji zwycięzców wyścigu Małgorzata Zdziennicka-Grabarz (Bank BGŻ) przekazała szefowej fundacji czek na 5000 zł. Dodatkowo dla fundacji przekazana zostanie część z wpisowego od wszystkich zawodników wyścigu.

Zawody Tour de Pologne Amatorów odbyły się podczas VI etapu Tour de Pologne. Kolarze amatorzy wystartowali w godzinach rannych na tej samej pętli, którą po południu zawodowcy pokonali aż pięciokrotnie.

Sponsorem głównym Tour de Pologne Amatorów był Bank BGŻ. Oficjalni partnerzy zawodów to BUKOVINA Terma Hotel Spa oraz Giant. Organizatorem była firma Lang Team.

****

Bank BGŻ – Kocham rower
W Banku BGŻ sponsoring ma charakter zaangażowany. Traktowany jest jako wieloletnia inwestycja budująca trwałą przewagę konkurencyjną. Zakłada przy tym aktywne uczestnictwo klientów, pracowników
i partnerów Banku w akcjach sportowych. Sponsoring korporacyjny w Banku BGŻ jest spójny ze strategią biznesową, misją, wizją i wartościami Banku, i jest realizowany na wszystkich poziomach zaangażowania rowerowego.

Kompleks BUKOVINA Terma Hotel SPA
BUKOVINA Terma Hotel SPA to ekskluzywny kompleks w Tatrach, położony w pięknej scenerii polskich gór tuż przy basenach termalnych. Idealne miejsce do całorocznego wypoczynku, w którym każdy znajdzie moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń. W nowoczesnym obiekcie znajduje się centrum SPA z kompleksem saun, basenami czy jacuzzi. Rozrywki dostarcza Bukovina Club Bar z przepięknym widokiem, Active Bar ze zdrową żywnością oraz Jazz Club. W hotelowej Karczmie Zbójecki Łygotnik goście mogą spróbować wyjątkowej, tradycyjnej polskiej kuchni to, serwowanej przez najlepszych kucharzy. BUKOVINA Terma Hotel SPA to również, spełniające najwyższe standardy, europejskie centrum kongresowe.

Lang Team
Firma Lang Team jest organizatorem kolarskich imprez sportowych, między innymi: narodowego Tour de Pologne UCI World Tour wyścigu zaliczanego do Kolarskiej Ligi Mistrzów, Tour de Pologne Amatorów, wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne skierowany do dzieci i młodzieży oraz ogólnopolskiego cyklu maratonów Skandia Maraton Lang Team. Lang Team od 16 lat organizuje także elitarne zawody w kolarstwie górskim dla zawodników z licencjami – Grand Prix MTB. Imprezy organizowane przez Lang Team wyróżnia miła atmosfera i profesjonalna organizacja, co powoduje, że uczestnicy mogą poczuć się jak zawodowi kolarze podczas Tour de Pologne.

ID Artykułu: 61651fd6c3687536

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem