Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

17 sierpnia – Bieg Ultra Granią Tatr. Kibice mile widziani!

Opis

17 sierpnia na ziemi tatrzańskiej odbędzie się Bieg Ultra Granią Tatr. Ciekawe, emocjonujące wydarzenie sportowe. Wszyscy zainteresowani będą mogli kibicować i zagrzewać do walki zawodników, biorących udział w tychże zawodach. Organizatorem Biegu jest TKN Tatra Team z Zakopanego, przy wsparciu TOPR i UKA. O bezpieczeństwo na trasie będą dbać lekarze, ratownicy oraz wolontariusze, którzy na zawody przyjeżdżają z całej Polski. Impreza zacznie się w sobotę 17 sierpnia o 4 rano, wtedy to wystartują uczestnicy pierwszego Biegu Ultra „Granią Tatr”. Będzie to wymagający bieg górski w Polsce. Skala trudności jest bardzo wysoka.

Jakie są główne cele, które przyświecają owej imprezie? Oto i one : Promocja Podhala, Zakopanego i Tatr Zachodnich oraz Wysokich wraz z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Popularyzacja zdrowego stylu życia, zapobieganie uzależnieniom wśród młodzieży i dorosłych. Popularyzacja biegania długodystansowego oraz promocja turystyki aktywnej. Popularyzacja bezpiecznych zachowań w górach.

Trasa biegu prowadząca z Doliny Chochołowskiej, przez Wołowiec i Starorobociański Wierch do Schroniska Ornak, granią Czerwonych Wierchów i Kasprowy, Schronisko Murowaniec, Krzyżne, Wodogrzmoty Mickiewicza i Polanę Waksmundzką kończy się w Kuźnicach, co daje dystans 70 km i potężne przewyższenie +5000/-4900m. Jak już wspomniano, jest bardzo wymagająca technicznie z uwagi na następujące czynniki : ekspozycja, dużo skał, luźnych kamieni, znaczne przewyższenia, zmienna pogoda. Trasa zawodów będzie wyznakowana w miejscach skrzyżowania szlaków oraz w punktach newralgicznych. Najszybsi biegacze spodziewani są w Kuźnicach około godziny 15-16. Zapraszamy wszystkich chętnych do witania przybyłych na metę zawodników, by podgrzać atmosfere imprezy!

ID Artykułu: 60052036cc3b3439

Brak Tagów

  

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem