Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

12 maja – spotkanie wielbicieli Kasprowego na Kasprowym

Opis

Chociaż Kasprowy Wierch zwany „świętą górą narciarzy” zawsze będzie miał oddanych wielbicieli i zwolenników, nawet gdy ów szczyt nie będzie już taki święty”, to jednak rośnie też liczba osób sceptycznie nastawionych do gloryfikowania tejże góry. PKL bardzo się stara na różne sposoby, by przyciągnąć na Kasprowy jak największą ilość zwiedzających i uprawiających sport, jednak pewnych okoliczności nie da się już uniknąć.

Młode pokolenie narciarzy wychowało się na stokach alpejskich tudzież w innych krajowych ośrodkach narciarskich. Coraz bardziej niekorzystne warunki śniegowe i inne anomalia w owej materii też swoje robią. Latem zaś, z uwagi na ochronę fauny i flory Tatr, kolej wywozi na szczyt o połowe mniej wycieczkowiczów, co także ma wpływ na jej popularność. Tak czy owak, wielbiciele Kasprowego Wierchu nie odpuszczją. 12 maja w niedzielę spotkają się oni na szczycie „świętej góry narciarzy”, by ją odpowiednio uczcić i zademonstrować, że zawsze znajdą się tacy, którzy będą walczyć o jej świetność.

„Spotkanie rozpocznie się o godz. 14 zbiórką uczestników, o godz. 15 zaplanowana jest Msza św., którą odprawi ks. kard. Kazimierz Nycz. Ołtarz polowy wykonany zostanie ze starych nart, dlatego organizatorzy apelują o zabranie ze sobą starego sprzętu, który po nabożeństwie zostanie zwrócony” (24tp.pl). Na ten uroczysty dzień PKL przewidział dla uczestników bilety ulgowe. Organizatorzy postanowili też w oryginalny sposób usymbolizować więź łączącą przyjaciół Kasprowego Wierchu. Otóż, goście honorowi zostaną obdarowani kawałkiem starej liny nośnej kolei na Kasprowy. Organizatorzy zapraszają na owo wydarzenie praktycznie wszystkich, którzy kochają, i nie zamierzają przestać, Kasprowy Wierch. Goście honorowi otrzymają w prezencie film DVD pt. : „Nasz Kasprowy”.

Przywiązanie niektórych ludzi do Kasprowego Wierchu nie jest, całe szczeście, uzależnione od zmieniających się warunków atmosferycznych i aktualnej mody na inne ośrodki narciarskie i rekreacyjne czy też bieżących kłopotów PKLu i jego kolejki. Kasprowy kocha się i już.

ID Artykułu: 40551875c34aca5b

Brak Tagów

975 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia