Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

12–14 sierpnia 2016 r. po raz pierwszy odbędzie się Zakopiański Festiwal Literacki.

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: TPN
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

W dniach 12–14 sierpnia 2016 r. po raz pierwszy odbędzie się Zakopiański Festiwal Literacki. Tej edycji przyświecać będzie hasło: „Pod Tatry tylko z książką”. Zakopane w ten sposób nawiązuje do swoich bogatych tradycji artystycznych i literackich, tym razem organizując wyjątkowe wydarzenie – spotkanie z ciekawymi książkami, ich wydawcami i przede wszystkim autorami. Dla miłośników literatury będzie to więc jedyna okazja, by na tle inspirującego górskiego krajobrazu i w otoczeniu bogatego góralskiego dziedzictwa podyskutować o poezji i prozie – zarówno tej dawnej jak i współczesnej.

Festiwal będzie również okazją do zaprezentowania oferty wydawniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, zapraszamy także na kilka spotkań z naszymi autorami i warsztaty dla dzieci.

W programie:

12 SIERPNIA 2016 (piątek)

godz. 12:00 – „Wspinaczka trawnikowa” – autorskie warsztaty terenowe dla dzieci z ekstremalnie bezpiecznej wspinaczki w poziomie z Piotrem Karskim, autorem książki W góry! (Wydawnictwo Dwie Siostry). W programie: wytyczanie nowych dróg na grań trawnika w stylu klasycznym; zdobywanie wiedzy w dziedzinie górskiej botaniki i zoologii; doskonalenie umiejętności z zakresu kartografii, gastronomii i podstaw survivalu.

Miejsce: Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Chałubińskiego 42a

godz. 13:00 – „Czego jeszcze nie wiesz o górach?” – podchody przyrodnicze po Ogrodzie Roślinności Tatrzańskiej z książką W góry!

Miejsce: Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Chałubińskiego 42a

godz. 13:00 – Promocja książki Beaty Słamy, Wojciecha Szatkowskiego Magia nart.

Miejsce: Plenerowa Czytelnia MBP w Zakopanem, pl. Niepodległości

13 SIERPNIA 2016 (sobota)

godz. 13:00 – Spotkanie wokół kwartalnika TPN „Tatry”. Rozmowy z Markiem Grocholskim – redaktorem naczelnym oraz autorami współpracującymi z magazynem.

Miejsce: Plenerowa Czytelnia MBP w Zakopanem, pl. Niepodległości

godz. 14:00 – „Wypiętrz góry” – wysokogórskie warsztaty plastyczne dla dzieci z Piotrem Karskim, autorem książki W góry! (Wydawnictwo Dwie Siostry).

Skąd się biorą góry? Dlaczego jedne wciąż rosną, a inne się kurczą? Jak z górskimi warunkami radzą sobie rośliny, zwierzęta i ludzie?

Miejsce: Plenerowa Czytelnia MBP w Zakopanem, pl. Niepodległości

12–14 SIERPNIA (piątek, sobota, niedziela)

godz. 11–20 – Targi Książki

Miejsce: namiot targowy na pl. Niepodległości

ID Artykułu: 93257ac0cc97dbd6

 

1,297 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem